Specialist in Domeniul Proiectarii Asist

Job ID:  46563
Location:

Timisoara, RO, 300714

Work Type:  Full time
Contract Type:  Nedeterminată

Departamentul Test Equipment Design & Technologies recruteaza  Specialist in Domeniul Proiectarii Asistate pe Calculator. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilitati:

  • Proiectează şi oferă asistenţă înproiectare, în funcţie de nevoi, pentru dispozitivele de testarea cablajelor electrice produse in cadrul organizatiei, in conformitate cu solutiile tehnice adoptate pana in prezent;
  • Transpune in realitate cererea clientului tinand cont de costuri, calitate si termene;
  • Efectuează calcule tehnice simple (de ex. greutăți, mecanisme cu pârghii, utilizarea materialelor etc.) cu identificatori;
  • Întocmeste documentațiile tehnice necesare productiei dispozitivelor de testare a cablajelor electrice;
  • Raspunde de indeplinirea obiectivelor stabilite pentru grupa din care face parte; in acest sens raspunde de corectitudinea solutiilor constructive utilizate in elaborarea proiectelor, implementarea lor, cat si de realizarea acestor proiecte in termenul planificat;

Cerinte:

  • Diplomă de inginer (mecatronică, electrotehnică, inginerie mecanică etc.) sau formare tehnică cu formare adițională de maistru/tehnician ( mecatronică, electrotehnică, inginerie mecanică);
  • Experiență în CAD/3D-Tool (de ex. SolidEdge, ProE, CATIA, SW etc.);
  • Experiență într-un mediu de dezvoltare cu orientare ridicată spre costuri;
  • Limba Engleză-nivel mediu;
  • Cunostinte de limba Germana- reprezinta avantaj

Beneficii:

  • Training inițial;
  • Posibilități de avansare în carieră;
  • Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.