Specialist Analist Calitate

Job ID:  33498
Location:

Timisoara, RO, 300714

Work Type:  Full time
Contract Type:  Permanent

Pentru departamentul de Calitate preluare statii cautam un Specialist Analist Calitate. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilitati:

  • Responsabil pentru actualizarea metodelor de testare pentru tehnologiile actuale (High Voltage; High Frequency, LIN-LED);
  • Efectuarea controlului final de conformitate a echipamentelor de testare electrica pentru componentele auto;
  •  Interpreteaza si monitorizeaza rezultatele obtinute in urma testelor specifice proiectelor;
  • Solicita planuri si masuri corrective;
  • Interfata cu departamentele interne de Dezvoltare, Productie, Project Management Test Engineering, dar si ale fabricilor de productie din cadrul grupului;
  • Implicare activa in analizarea si solutionarea reclamatiilor de la client

Cerinte:

  • Studii liceale tehnice finalizate;
  • Cunostinte practice in asigurarea calitatii;
  •  Experienta profesionala in domeniul: electrica/ electronica / mecanica;
  •  Cunostinte minime de prelucrare electronica a datelor (MS-Office, etc);
  • Cunostinte de limba Engleza-nivel mediu.

Beneficii:

  • Training inițial;
  • Posibilități de avansare în carieră;
  • Mediu de lucru competitiv

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.