De peste 60 de ani DRÄXLMAIER Group dezvoltă sisteme inovative pentru industria auto împreună cu cei peste 75.000 de angajați din întreaga lume. Aflată în top 100 furnizori ai industriei, compania asigură producătorilor auto de categoria premium componente electrice și electronice, sisteme de baterii, distributori inteligenți de energie, cablaje de înaltă tensiune și multi-voltage precum și sisteme complexe de interior. DRÄXLMAIER contribuie prin produsele și soluțiile de ultimă generație la mobilitatea viitorului cu zero emisii. Echipa de specialiști de talie internațională susține performanța tehnologică a Grupului prin inițiativă și dorința de a crea mereu ceva nou.

Specialist în domeniul proiectării asistate pe calculator

ID Rechiziṭie:  120574
Locaṭie:

Timisoara, RO, 300714

Tipul muncii:  Full time
Tipul contractului:  Nedeterminată

Departamentul Test Equipment Design recrutează Specialist în Domeniul Proiectării Asistate pe Calculator.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Proiectează şi oferă asistenţă în prototipare pentru bancurile si dispozitivele de testare a cablajelor electrice, inclusiv a celor de înaltă tensiune pentru automobile hibrid și complet electrice;
  • Analizează mostrele, modelele 3D și caietele de sarcini în vederea realizării conceptelor;
  • Efectuează calcule tehnice pentru ansamble mecatronice, creează BOM-urile specifice, decide tehnologiile necesare fabricării;
  • Întocmește documentația tehnică necesară producției (tehnologii Frezare CNC 3/5 Axe, 3D Print/Sinterizare, Asamblare), asigură managementul schimbărilor și validarea finală a prototipului;
  • Analizează și oferă propuneri de optimizare a soluțiilor de testare.

Cerințe:

  • Diplomă de inginer (mecatronică, electrotehnică, inginerie mecanică etc.);
  • Experiență în CAD/3D-Tool (de ex. SolidEdge, ProE, CATIA, SW, etc.); minim 3 ani
  • Experiență într-un mediu de cercetare-dezvoltare, proiectare asistată; minim 3 ani
  • Limba Engleză;
  • Cunoștințe de limba Germană reprezintă avantaj.

Beneficii:

  • Inducție și Training asistate de colegi experimentați;
  • Mediu de lucru multinațional, asistat de cele mai noi tehnologii, procese și instrumente de lucru automatizate (3DScan&Reverse Engineering, 3D Print, CAD/CAM, HighVoltage, SAP) ;
  • Specializare pe tipuri de produse/procese conform aptitudinilor și cunoștințelor;
  • Devzoltarea competențelor existente și dobândirea de noi cunoștințe tehnice aplicate;
  • Excelente posibilități de avansare în carieră multinațională.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Specialist în domeniul proiectării asistate pe calculator.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.