PMO Technical Services

ID Rechiziṭie:  60677
Locaṭie:

Timisoara, RO, 300714

Tipul muncii:  Full time
Tipul contractului:  Nedeterminată

Căutăm un Inginer ofertare tehnică pentru departamentul nostru de Project Management &PMO Test Engineering.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Verifică si validează datele tehnice de la clienți, colaborează direct in vederea stabilirii caietelor de sarcini;
  • Întocmește documentația tehnică pentru ofertarea adaptoarelor și stațiilor de testare;
  • Oferă soluții alternative pentru adaptoarele de construcție, montaj si verificare pentru producția și testarea cablajelor auto low-voltage si high-voltage;
  • Creează, modifică si updatează Flow-urile de proces ale adaptoarelor în sistem;
  • Monitorizează toate procesele necesare pentru implementarea datelor și informațiilor clientului în documentația de producție, ținând cont de standardele aplicabile și tehnologiile de producție;
  • Planifică secvențele și operațiunile de lucru pentru variantele de produs (elaborarea listelor de materiale in sistemul SAP, alocare fișe tehnologice aferente, implementarea și urmărirea schimbărilor tehnice).

Cerințe:

  • Studii superioare tehnice finalizate;
  • Experiență într-un domeniu similar între 3-5 ani;
  • Cunoștințe de limba Engleză- nivel mediu;
  • Cunoștințe de limba Germană- constituie avantaj;
  • Cunoștințe  MS-Office;
  • Cunoștințe SAP- constituie avantaj;

Beneficii:

  • Training inițial si îndrumare asistată de colegi experimentați;
  • Specializare pe tipuri de produse/procese conform aptitudinilor și cunoștințelor
  • Dezvoltarea competențelor existente și dobândirea de noi cunoștințe tehnice aplicate
  • Mediu de lucru multinațional, asistat de cele mai noi tehnologii, procese si instrumente de lucru automatizate[AAH1]

 [AAH1]

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: PMO Technical Services.