De peste 60 de ani DRÄXLMAIER Group dezvoltă sisteme inovative pentru industria auto împreună cu cei peste 75.000 de angajați din întreaga lume. Aflată în top 100 furnizori ai industriei, compania asigură producătorilor auto de categoria premium componente electrice și electronice, sisteme de baterii, distributori inteligenți de energie, cablaje de înaltă tensiune și multi-voltage precum și sisteme complexe de interior. DRÄXLMAIER contribuie prin produsele și soluțiile de ultimă generație la mobilitatea viitorului cu zero emisii. Echipa de specialiști de talie internațională susține performanța tehnologică a Grupului prin inițiativă și dorința de a crea mereu ceva nou.

Logistician gestiune flux

ID Rechiziṭie:  121687
Locaṭie:

Timisoara, RO, 300714

Tipul muncii:  Full time
Tipul contractului:  Determinată

Căutăm un Logistician gestiune flux (contract pe perioada determinata) pentru departamentul nostru de Material Management.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Administrează corect baza de date a materialelor considerând conceptul  just-in-time;
  • Efectuează analiza privitoare la încărcarea existentă in cele 4 locații de producție in baza căreia ia decizia „make or buy”;
  • Întocmește comenzile către furnizori si/sau  comenzile de producție;
  • Gestionează necesarul pentru piesele aferente comenzilor de la clienți;
  • Păstrează evidența comenzilor si se asigură de respectarea la timp a termenelor de livrare;
  • Urmărește comenzile de aprovizionare si atenționează furnizorii pentru respectarea termenelor din comenzi.

Cerințe:

  • Studii universitare de specialitate (specializări tehnice/economice);
  • Experiența într-un domeniu similar- reprezintă avantaj;
  • Cunoștințe de prelucrare electronica a datelor (MS-Office, Excel, Outlook);
  • Cunoștințe SAP – reprezintă avantaj;
  • Cunoașterea limbii engleze – nivel avansat, cunoștințe de limba germană - reprezintă un avantaj;
  • Persoană comunicativă, cu disponibilitate spre învățare, spirit de echipa

Beneficii:

  • Pachet de beneficii competitiv;
  • Training inițial, programe de dezvoltare;
  • Mediu de lucru plăcut și stabil cu oportunități de promovare;
  • Program flexibil;
  • Șansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Logistician gestiune flux.