De peste 60 de ani DRÄXLMAIER Group dezvoltă sisteme inovative pentru industria auto împreună cu cei peste 75.000 de angajați din întreaga lume. Aflată în top 100 furnizori ai industriei, compania asigură producătorilor auto de categoria premium componente electrice și electronice, sisteme de baterii, distributori inteligenți de energie, cablaje de înaltă tensiune și multi-voltage precum și sisteme complexe de interior. DRÄXLMAIER contribuie prin produsele și soluțiile de ultimă generație la mobilitatea viitorului cu zero emisii. Echipa de specialiști de talie internațională susține performanța tehnologică a Grupului prin inițiativă și dorința de a crea mereu ceva nou.

Junior Buyer Electronics

ID Rechiziṭie:  123579
Locaṭie:

Timisoara, RO, 300714

Tipul muncii:  Full time
Tipul contractului:  Nedeterminată

Departamentul  Purchasing Component & Battery Systems cauta un Junior Buyer Electronics.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Implementarea strategiei de achizitii;
  • Asigurarea realizării achizițiilor pentru grupele de mărfuri alocate conform nevoilor clienților interni și externi;
  • Punerea în aplicare şi participarea la strategia furnizorilor in conformitate cu strategia Draexlmaier;
  • Solicitarea ofertelor de preț din piața din regiunea alocată și întocmirea comparațiilor relevante pentru materiile prime vizate;
  • Negocierea termenilor contractuali, având în vedere obiectivele interne;
  • Identificarea, evaluarea, selectarea și aprobarea furnizorilor, în cooperare cu unitățile relevante;
  • Identificarea de noi furnizori; optimizarea portofoliului furnizorilor locali.

Cerințe:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experiență pe o pozitie similară – reprezintă un avantaj;
  • Cunostinte bune de operare PC (Excel, Outlook,)/ Cunoștințe utilizare SAP – reprezintă avantaj;
  • Limba engleză - nivel avansat;
  • Abilități analitice (atenție la detalii), comunicare și dorință de învățare;
  • Flexibilitate si inițiativă personală.

Beneficii:

  • Pachet de beneficii competitiv;
  • Training inițial, programe de dezvoltare;
  • Mediu de lucru plăcut și stabil cu oportunități de promovare;
  • Program flexibil, regim de lucru hibrid.
  • Șansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.
Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contactate in maxim 3 săptămâni.