De peste 60 de ani DRÄXLMAIER Group dezvoltă sisteme inovative pentru industria auto împreună cu cei peste 75.000 de angajați din întreaga lume. Aflată în top 100 furnizori ai industriei, compania asigură producătorilor auto de categoria premium componente electrice și electronice, sisteme de baterii, distributori inteligenți de energie, cablaje de înaltă tensiune și multi-voltage precum și sisteme complexe de interior. DRÄXLMAIER contribuie prin produsele și soluțiile de ultimă generație la mobilitatea viitorului cu zero emisii. Echipa de specialiști de talie internațională susține performanța tehnologică a Grupului prin inițiativă și dorința de a crea mereu ceva nou.

HR Intern (part time)

ID Rechiziṭie:  110755
Locaṭie:

Timisoara, RO, 300714

Tipul muncii:  Part time
Tipul contractului:  Nedeterminată

Căutăm un coleg pentru internship HR (Part-Time), care să se alăture departamentului Resurse Umane.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice si entuziaste!

Responsabilități:

  • Oferă suport HR Generalistului in gestionarea documentelor legate de personal;
  • Verifică documentele existente la dosarele de personal și le actualizează;
  • Oferă suport in gestionarea procesului de recrutare;
  • Realizează verificarea fiselor de post din punct de vedere conținut si validează sugestiile de modificare cu HR Generalistul E & Support Functions;
  • Înregistrează in sistem datele obținute in urma interviului de plecare din companie pentru angajații cărora li se adresează acest proces;
  • Eliberează adeverințele solicitate de către angajați.

Cerințe:

  • Studii medii finalizate (studiile superioare în curs prezintă un avantaj);
  • Cunoștințe MS Office;
  • Cunoștințe de limba engleza – constituie un avantaj;
  • Atenție la detalii, dorința de învățare si abilitați de comunicare;
  • Disponibilitate de a lucra part-time;
  • Activități anterioare de voluntariat/ internship – reprezintă avantaj.

Beneficii:

  • Șansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume;
  • Training inițial, programe de dezvoltare.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.
Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contactate in maxim 3 săptămâni.