De peste 60 de ani DRÄXLMAIER Group dezvoltă sisteme inovative pentru industria auto împreună cu cei peste 75.000 de angajați din întreaga lume. Aflată în top 100 furnizori ai industriei, compania asigură producătorilor auto de categoria premium componente electrice și electronice, sisteme de baterii, distributori inteligenți de energie, cablaje de înaltă tensiune și multi-voltage precum și sisteme complexe de interior. DRÄXLMAIER contribuie prin produsele și soluțiile de ultimă generație la mobilitatea viitorului cu zero emisii. Echipa de specialiști de talie internațională susține performanța tehnologică a Grupului prin inițiativă și dorința de a crea mereu ceva nou.

Commodity Buyer Raw materials

ID Rechiziṭie:  121791
Locaṭie:

Timisoara, RO, 300714

Tipul muncii:  Full time
Tipul contractului:  Nedeterminată

Căutăm un Commodity Buyer Raw materials pentru departamentul nostru de Purchasing Interior.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Implementarea strategiei de achiziții
  • Asigurarea realizării achizițiilor pentru grupele de mărfuri alocate conform nevoilor clienților interni și externi, în conformitate cu politicile și procedurile DRÄXLMAIER, având în vedere optimizarea si reducerea costurilor;
  • Oferă suport Global Buyer-lui / Lead Buyer-ul /în extinderea strategiilor globale și / sau regionale pe grupele de mărfuri;
  • Implementează managementul și dezvoltarea rețelei de  furnizori în coordonare cu Global Buyer-ul / Lead Buyer-ul și cu SQE;
  • Pune în aplicare şi participă la strategia furnizorilor in conformitate cu strategia DRÄXLMAIER;
  • Solicită oferte de preț din piața din regiunea alocată și întocmește comparații relevante pentru materiile prime vizate.

Cerințe:

  • Studii universitare finalizate;
  • Minim 3 ani experiență pe o poziție similară;
  • Cunoștințe de prelucrare electronica a datelor (MS-Office, Excel, Outlook);
  • Cunoștințe de limba engleză – avansat; Germană – reprezintă un avantaj;
  • Flexibilitate si gândire orientata spre obiective.

Beneficii:

  • Training inițial, programe de dezvoltare;
  • Prime anuale;
  • Mediu de lucru competitiv;
  • Șansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Commodity Buyer Raw materials.