Commodity Buyer

Job ID:  48141
Location:

Timisoara, RO, 300714

Work Type:  Full time
Contract Type:  Nedeterminată

Departamentul de Purchasing Indirect Material EE  cauta un Commodity Buyer. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

 Responsabilitati:

  • Observă și analizează piețele de achiziții, identificand noi tehnologii și înlocuitori și noi furnizori;
  • Clarifică detaliile cu clienții interni și furnizorii externi, dacă este necesar;
  • Negociează prețurile la nivel de referință și determină condițiile de livrare și plată cu furnizorii, fiind direct responsabil de relizarea obiectivelor de economisire, înregistrezăe conomiile obținute în urma negocierilor de preț cu furnizorii, identifică și realizează potențialul de reducere a costurilor;
  • Urmărește livrările, escaladează dacă este necesar, verifică/ corectează erorile de preț la comezi;
  • Verifică din punct de vedere comercial, contractele; colaborează cu departamentul tehnic și juridic pentru finalizarea contractelor, menține baza de date a contractelor în PIP.

 Cerinte:

  • Studii superioare finalizate;
  • Minimum 1 an experienta preferabil pe aceeasi pozitie sau una similara;
  • Cunostinte bune de operare PC ( Excel,Outlook, SAP );
  • Limba Engleza-nivel avansat;
  • Persoana sociabila, dornica sa invete si proactiva;
  • Abilitati foarte bune de organizare si cu o gandire orientata spre proces.

Beneficii:

  • Sansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume;
  • Training initial;
  • Programe de dezvoltare

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.