CNC operator

Job ID:  38653
Location:

Timisoara, RO, 300714

Work Type:  Full time
Contract Type:  Permanent

Pentru departamentul Prototype & Equipment Manufacturing căutăm Operator CNC.

Responsabilitati:

  • Operarea masinilor de prelucrare prin aschiere, cu comanda numérica, pentru confectionarea componentelor echipamentelor de testare a cablajelor auto, inclusiv pentru masini electrice
  • Incarcarea programelor CNC din baza de date
  • Alegerea corecta si masurarea  sculelor aschietoare conform programului CNC
  • Autocontrolul pe faze si operatii si controlul produsului final
  • Masurarea pieselor produse, utilizand mijloacele de masurare specifice si documentare; Formularea de sugestii de imbunatatire a strategiilor de prelucrare.

Cerinte:

  • Scoala Profesionala/ Domeniu Tehnic;
  • Experienta minim 1 an.
  • Avantaj cunoastere operare utilaje CNC HAAS si FANUC;
  • Cunoastere desen tehnic;
  • Cunostinte de baza operare calculator
  • Persoana sociabila, dornica sa invete si proactiva;
  • Dorinta de dezvoltare profesionala in domeniu tehnic vizat de cele mai noi tehnologii, in cadrul unei companii multinationale consacrate in domeniu

Beneficii:

  • Sansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume;
  • Training initial, programe de dezvoltare.
  • Tip contract: Permanent

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: CNC operator.