Loading...

Modern wire harness systems and exclusive vehicle interiors: The name DRÄXLMAIER stands for automotive innovations – products that enhance your driving experience. Every day, approximately 70,000 associates around the world cooperate to contribute their knowledge, skills and automotive passion toward this goal. Individuals, who like to take on responsibilities, use their creativity and contribute their ideas toward the common success. Individuals like you!

Application Support Agent - MDG

Job Req ID:  46658
Location:

Timisoara, RO, 300714

Work Type:  Full time
Contract Type:  Unlimited

Cautam un Application Support Agent – MDG care sa se alăture departamentului nostru IT din Timisoara.

Responsabilităţi:

  • Asigura asistenta tehnica pentru proiectele IT legate de aria de engineering, sistemul SAP MDG și module conexe, în conformitate cu cerințele și specificațiile interne ale clienților;
  • Rezolvă incidente de nivel 2 și implementează modificări în  sistemul SAP MDG, în conformitate cu cerințele și specificațiile clientului;
  • Trimite incidentele a caror rezolvare ii depaseste nivelul de expertiza, catre 3rd level support, dupa ce executa o analiza detaliata a cauzei.
  • Efectuază operațiuni de corectare erori, configurare și personalizare ale aplicatiilor din aria de responsabilitate;
  • Participă la proiecte globale IT
  • Contribuie la implementarea de noi functionalitati aplicatii si la imbunatatirea functionalitatilor pentru aplicatiile deja implementate prin intermediul platformei MDG ;
  • Se implică în instruirea noilor colegi astfel ca aceștia să poată lucra în mod independent prin transfer de informatii, scolarizari si suport.

Cerinţe:

  • Studii superioare si 1-3 ani de experienta profesionala in in domeniul IT in SAP MDG;
  • Cunoștiințe ale modulelor SAP (Focus SAP MDG);
  • Limba engleza – nivel foarte bun/ limba Germana prezinta un avantaj;
  • Gestionarea și configurarea datelor de referință (master data);
  • Cunoștințe de integrare a diferitelor aplicatii;
  • Bune abilitati de comunicare, lucru in echipa si rezolvare de probleme;

Beneficii:

  • Posibilităţi de avansare în carieră;
  • Mediu de lucru competitiv.

If you are an enthusiast person and you want to develop professionally in an international environment, please send us your application!

All candidates that fit the profile will be contacted in maximum 3 weeks.