Analist Calitate

ID Rechiziṭie:  62523
Locaṭie:

Timisoara, RO, 300714

Tipul muncii:  Full time
Tipul contractului:  Nedeterminată

Pentru departamentul Supplier Quality căutăm un Analist Calitate.

Responsabilități:

  • Evaluarea completă și la timp a EMPB/PPAP (rapoarte de verificare a mostrelor);
  • Implementarea și conducerea activității de PPAP în fază de proiect și serie;
  • Urmărirea și adaptarea în colaborare cu SQE a conținutului check liste-lor conform proiectului și cerințelor clientului;
  • Stabilirea și urmărirea termenelor de PPAP, contact permanent cu responsabilii din partea furnizorului de  prelucrare a portalului DRX;
  • Aplicarea procedurii de escaladare în vederea respectării termenelor în proiecte;
  • Investigare și documentare în sisteme IT relevante: Host, QSYS, Daisy, Plossys,S canview, PLM, SAP.

Cerințe:

  • Studii tehnice;
  • 1-3 ani experiență in industria automotive – avantaj;
  • Cunoștințe PC (MS-Office);
  • Limba engleză – nivel avansat, limba germană – constituie avantaj;
  • Abilități de comunicare, lucru în echipă.

Beneficii:

  • Prime anuale;
  • Training inițial;
  • Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.