De peste 60 de ani DRÄXLMAIER Group dezvoltă sisteme inovative pentru industria auto împreună cu cei peste 75.000 de angajați din întreaga lume. Aflată în top 100 furnizori ai industriei, compania asigură producătorilor auto de categoria premium componente electrice și electronice, sisteme de baterii, distributori inteligenți de energie, cablaje de înaltă tensiune și multi-voltage precum și sisteme complexe de interior. DRÄXLMAIER contribuie prin produsele și soluțiile de ultimă generație la mobilitatea viitorului cu zero emisii. Echipa de specialiști de talie internațională susține performanța tehnologică a Grupului prin inițiativă și dorința de a crea mereu ceva nou.

Specialist planificare calitate

ID Rechiziṭie:  125740
Locaṭie:

Satu Mare, RO, 440268

Tipul muncii:  Full time
Tipul contractului:  Nedeterminată

Căutam Specialist planificare calitate pentru departamentul nostru Quality LTS din cadrul departamentului Focus Factory LTS din Satu Mare.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Monitorizarea modului de derulare a sistemului de management al calității instalat în locație și înaintarea de propuneri pentru optimizare atunci când acestea au fost identificate;
  • Preocuparea permanentă pentru respectarea cerințelor referitoarea la asigurarea calității;
  • Asigură suport tehnic colegilor colaboratori, respectiv planifică și desfășoară școlarizări cu privire la aplicarea corecta a metodelor de analiză a problemelor, în cadrul departamentului;
  • Participă și acordă sprijin în cadrul  analizelor de neconformitate pentru reclamații de teren respectiv acordă sprijin în cazul în care este startat un proces NTF;
  • Responsabil pentru coordonarea și documentarea analizelor de neconformitate pentru reclamațiile de 0 km;
  • Monitorizează măsurile corective și asigură comunicarea stadiului acestora către colegii responsabili pentru comunicarea către client.

Cerințe:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experiență în domeniu de 3-5 ani;
  • Rezolvarea problemelor prin metode sistematice de analiză (5W, Ishikawa);
  • Cunoștințe de limbă engleză și/ sau germană;
  • Tratarea reclamațiilor prin metoda 8D;
  • Noțiuni de PFMEA, PPAP, IATF 16949, JIT one piece flow, MSA, SPC, VDA 6.3;
  • Gândire orientată pe proces, abilități de analiză,  și rezolvare de probleme, Orientare spre obiective și clienți, bune abilități de lucru in echipă și colaboare.

Beneficii:

  • Pachet de beneficii competitiv pe piața muncii;
  • Mediu de lucru plăcut și stabil cu oportunități de promovare;
  • Training de inițiere.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.
Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contactate in maxim 3 săptămâni.