Reporting Specialist

Job ID:  27057
Location:

Satu Mare, RO, 440268

Work Type:  Full time
Contract Type:  Permanent

Pentru Echipa KPI  din Global Shared Services Satu-Mare căutăm un coleg pentru rolul de Reporting Specialist care să se alăture echipei!

Responsabilități:

  • Verifică și centralizează informațiile din sistemele DRX, pe baza cărora întocmește rapoartele lunare, trimestriale și anuale, destinate managementului;
  • Analizează cheltuielile și procesele curente, le corelează cu tendințele evidențiate în rapoarte și cu variațiile față de buget/plan;
  • Inițiază propuneri de acțiune pe baza evaluărilor pregătite;
  • Colaborează cu funcțiunile din Global Business Service;
  • Realizează controlul conformităților proceselor  din Global Business Services;
  • Asigură suport in ceea ce privește preluarea proceselor noi;
  • Inițiază propuneri eficiente de raportare sau dezvoltă îmbunătățiri pentru cele existente.

Cerințe:

  • Absolvent de studii superioare cu profil economic;
  • Experiență de minim 5 ani in domeniul financiar în combinatie cu IT - prezintă avantaj;
  • Cunoasterea unui sistem ERP, de preferat SAP;
  • Cunoștințe avansate de MS Office (Access, Excel, PowerPoint);
  • Cunoștințe fundamentale de Visual Basic - prezintă avantaj;
  • Limba engleză la nivel conversational (vorbit & scris);
  • Limba germană (vorbit & scris) prezintă avantaj;
  • Gândire analitică ( de exemplu analize complexe de reducere a costurilor) și rezolvare de probleme.

Beneficii:

  • Pachet de beneficii competitiv pe piața muncii;
  • Mediu de lucru plăcut și stabil cu oportunități de promovare;
  • Training de inițiere;
  • Cursuri interne personalizate după nevoi;
  • Program de muncă flexibil;

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.