Specialist Cerinte de Sistem

Job ID:  18662
Location:

Satu Mare, RO, 440268

Work Type:  Full time
Contract Type:  Temporar

Căutăm un Specialist în cerințe de sistem , pentru departamentul Standards Office  al Global Shared Services din cadrul Dräxlmaier Satu Mare.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Verifică periodic operatiunile și procesele legate de administrarea standardelor, specificațiile clientilor, documentelor legale si a fișelor cu date securizate;
  • Informarea utilizatorilor de standarde despre condițiile de utilizare, distribuire a standardelor și despre consecințele legale în cazul utilizării incorecte.
  • Inregistreaza toate standardele, specificațiile clientilor, documentele legale si  fișele cu date securizate în programul Teamcenter PLM;
  • Asigură/împrumută prin intermediul Teamcenter PLM toate documentațiile aflate la dispoziție în ceea ce privește anumite standarde și fișe de date securizate către colaboratorii care au nevoie de acestea;
  • Verifică compatibilitatea fișierelor de date și creează fișiere de date securizate la cerere.

Cerințe:

  • Studii superioare cu profil juridic finalizate;
  • Cunoștințe de bază legate de diferite standarde și norme;
  • Cunoștințe MS Office;
  • Cunoștințe de operare a Teamcenter PLM – prezintă avantaj
  • Cunoștințe de limba  germană la un nivel avansat (limba engleză prezintă avantaj);
  • Disponibilitate de a călători;
  • Experiența în project management și/sau audit – prezintă avantaj.

 Beneficii:

  • Pachet de beneficii competitiv pe piața muncii;
  • Mediu de lucru plăcut și stabil cu oportunități de promovare;
  • Training de inițiere;
  • Cursuri interne personalizate după nevoi;
  • Program de muncă flexibil.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.

Persoană de contact: Vasile Ionut Tuturas

Detalii de contact: VASILEIONUT.TUTURAS@DRAEXLMAIER.COM

Campanie /  Entitate legală: DPR Dräxlmaier Romania S.R.L., Org-Code: F-SC23