De peste 60 de ani DRÄXLMAIER Group dezvoltă sisteme inovative pentru industria auto împreună cu cei peste 75.000 de angajați din întreaga lume. Aflată în top 100 furnizori ai industriei, compania asigură producătorilor auto de categoria premium componente electrice și electronice, sisteme de baterii, distributori inteligenți de energie, cablaje de înaltă tensiune și multi-voltage precum și sisteme complexe de interior. DRÄXLMAIER contribuie prin produsele și soluțiile de ultimă generație la mobilitatea viitorului cu zero emisii. Echipa de specialiști de talie internațională susține performanța tehnologică a Grupului prin inițiativă și dorința de a crea mereu ceva nou.

Logistic Planner Plant

ID Rechiziṭie:  121738
Locaṭie:

Satu Mare, RO, 440268

Tipul muncii:  Full time
Tipul contractului:  Nedeterminată

Departamentul Logistică caută un nou coleg, care să ocupe rolul de Logistic Planner Plant.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste.

Responsabilități:

  • Planificarea, implementarea, susținerea și îmbunătățirea proceselor logistice din locație în coordonare cu Logistics Planning din Centrală;
  • Participă în proiecte logistice (ex. optimizare flux material) sau de produs;
  • Contribuie la colectarea datelor în vederea planificării capacității și a resurselor logistice relevante pentru locație;
  • Contribuie la procesul de creare a conceptelor logistice (ex: împachetare/ transport);
  • Contribuie la procesul de creare și dezvoltare a documentației (ex: instrucțiuni de lucru, instrucțiuni de împachetare) aferente proceselor logistice;
  • Coordonează teste (de ex.de împachetare) în vederea optimizării acestora.

Cerințe:

  • Studii Universitare finalizate sau cursuri comparabile;
  • Experiență profesională minim 3 ani in industria automotive logistică/ planificare;
  • Cunoștințe foarte bune pachet Microsoft Office;
  • Cunoștințe bune limbă engleză/ germană;
  • Bune abilități de comunicare, orientare către client și gândire orientată pe proces.

Beneficii:

  • Sarcini interesante într-o companie de familie cu peste 70.000 de pasionați de mașini în peste 20 de țări;
  • Program de integrare într-o echipă profesionistă și dinamică;
  • Oportunități de dezvoltare internațională inspirate de cele mai noi tehnologii;
  • Cultura organizațională orientată spre talent;
  • Program de lucru flexibil.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Logistic Planner Plant.