Internship HR (part time)

Job ID:  43217
Location:

Satu Mare, RO, 440268

Work Type:  Full time
Contract Type:  Nedeterminată

Căutăm un coleg pentru Internship – HR (part time) care să se alăture departamentului de Resurse Umane.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Verifică dosarele de personal ale angajaților activi;
  • Semnalează eventualele erori precum documente lipsă, documente cu valabilitate expirată sau orice alte tipuri de greșeli identificate;
  • Pregătește și păstrează documentele conform nevoilor departmanetului;
  • Realizează evaluări simple, statistici și rapoarte conform indicațiilor;
  • Efectuează sarcini / instrucțiuni administrative simple conform cerintelor (de ex. Organizarea fișierelor, arhivarea documentelor, tipărirea, scanarea corespondenței în vrac).

Cerințe:

  • Studii medii finalizate (studii superioare în curs prezintă avantaj);
  • Disponibilitate de a lucra part-time;
  • Cunoștințe IT – în special MS Office ;
  • Cunoștințe de limba engleză și/sau germană – constituie avantaj
  • Abilități de comunicare și lucru în echipă;
  • Atentie la detalii.

Beneficii:

  • Training initial;
  • Posibilitati de avansare in cariera;
  • Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Internship HR (part time).