Șef serviciu intern prevenire și protecție

Job ID:  40218
Location:

Satu Mare, RO, 440268

Work Type:  Full time
Contract Type:  Permanent

Căutăm un  Șef serviciu intern prevenire și protecție, din cadrul DRÄXLMAIER Satu Mare.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Organizarea, coordonarea şi monitorizarea activităţilor de prevenire şi protecţie, în conformitate cu legislaţia specifică în vigoare;
  • Coordonare personalului din subordine în aria de responsabilitate ( SSM, SU și PM), profesional și disciplinar și luarea deciziilor legate de personal;
  • Asigurarea respectării dispoziţiilor legale de sănatate și securitate în muncă în cadrul companiei;
  • Asigurarea obţinerii autorizaţiei de funcţionare din punctul de vedere al SSM, înainte de începerea oricărei activităţi;
  • Reprezintă societatea in relația cu autoritățile legale din aria de activitate, comunicare și control;
  • Identifică potenţialul de risc de accident sau de îmbolnăviri profesionale pentru fiecare post în parte, elaborarea evaluărilor de riscuri, a planului de prevenire și protecție la nivelul locurilor de muncă;
  • Elaborează și gestionează bugetul departamentului;
  • Integrarea, susținerea și urmărirea cerințelor la nivelul Grupului DRÄXLMAIER în cadrul locației din Satu Mare;
  • Responsabil cu administrarea sistemului integrat de management ISO 14001 și ISO 45001.

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul Tehnic;
  • Experiență în domeniu SSM minim 3 ani;
  • Curs de Evaluator de riscuri ( 180-240 ore );
  • Curs de Cadru Tehnic PSI – prezintă avantaj ;
  • Curs de Protecția Mediului și managementul deșeurilor – prezintă avantaj ;
  • Curs Auditor Intern ISO ISO 14001 și ISO 45001 – prezintă avantaj;
  • Abilități analitice și rezolvare de probleme ;
  • Orientare spre proces ,obiective și Leadership ;
  • Cunoștințe de limba engleză și/sau germană.

 Beneficii:

  • Pachet de beneficii competitiv pe piața muncii;
  • Mediu de lucru plăcut și stabil cu oportunități de promovare;
  • Training de inițiere;
  • Cursuri interne personalizate după nevoi.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Șef serviciu intern prevenire și protecție.