De peste 60 de ani DRÄXLMAIER Group dezvoltă sisteme inovative pentru industria auto împreună cu cei peste 75.000 de angajați din întreaga lume. Aflată în top 100 furnizori ai industriei, compania asigură producătorilor auto de categoria premium componente electrice și electronice, sisteme de baterii, distributori inteligenți de energie, cablaje de înaltă tensiune și multi-voltage precum și sisteme complexe de interior. DRÄXLMAIER contribuie prin produsele și soluțiile de ultimă generație la mobilitatea viitorului cu zero emisii. Echipa de specialiști de talie internațională susține performanța tehnologică a Grupului prin inițiativă și dorința de a crea mereu ceva nou.

Tehnician electrician

ID Rechiziṭie:  109369
Locaṭie:

Pitesti, RO, 110101

Tipul muncii:  Full time
Tipul contractului:  Nedeterminată

Căutăm un Tehnician Electrician  pentru departamentul de  Intretinere montaj

Responsabilități:

  • Executarea  si documentarea lucrarilor de: intretinere, reparatii, modificari, reglaje, punere in functiune asupra sculelor, utilajelor, instalatiilor si mijloacelor de productie, conform documentatiilor tehnice specifice, indicatiilor de lucru din programele de scolarizare, cu respectarea normelor SSM si situatii de urgenta;
  • Colaboreaza continuu cu personalul din atelierul de intretinere si reparatii  pentru repararea partilor electrice si de automatizare ale utilajelor in cel mai scurt timp si pentru buna desfasurare a productiei, ajuta la pregatirea masinilor/benzilor de montaj’
  • Participa,atunci cind e numit de sefii ierarhici, la sedintele de modificari si coordoneaza activitatile stabilite in sedintele de modificari cu personalul desmnat de sefii ierarhici.
  • Determinarea cauzelor defectiunilor precum si intocmirea si mijlocirea descrierii defectiunii.
  • Partial montari dificile de masini si instalatii in productia de serie cu scule definite, partial prereglate dupa indicatii de lucru/ prescriptii si documente (de ex. planuri de montaj, daca este cazul cu desene, etc.).

Cerințe:

  • Studii minime: liceu/școală profesională-profil electric;
  • Experiență minim 2 ani experienta in unul din domeniile electric/ automatizari/ mecatronic;
  • Sa cunoasca modul de reparare si intretinere a utilajelor din sectiile de productie;
  • Disponibilitate de învațare, inițiativă personală, orientare spre obiectiv, flexibilitate, comunicare, lucru în echipă;

Beneficii

  • Pachet de beneficii;
  • Școlarizare inițială.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.