De peste 60 de ani DRÄXLMAIER Group dezvoltă sisteme inovative pentru industria auto împreună cu cei peste 75.000 de angajați din întreaga lume. Aflată în top 100 furnizori ai industriei, compania asigură producătorilor auto de categoria premium componente electrice și electronice, sisteme de baterii, distributori inteligenți de energie, cablaje de înaltă tensiune și multi-voltage precum și sisteme complexe de interior. DRÄXLMAIER contribuie prin produsele și soluțiile de ultimă generație la mobilitatea viitorului cu zero emisii. Echipa de specialiști de talie internațională susține performanța tehnologică a Grupului prin inițiativă și dorința de a crea mereu ceva nou.

Operator roboți industriali

ID Rechiziṭie:  121583
Locaṭie:

Pitesti, RO, 110101

Tipul muncii:  Full time
Tipul contractului:  Nedeterminată

Pentru fabrica noastră din Pitești căutăm Operator roboți industriali.

Responsabilități:

  • Utilizarea/ configurarea simplă a mașinilor și instalațiilor în producția de serie pentru producția componente/ grupe de producție;
  • Debitarea cablurilor în vederea confecționării cablajelor electrice auto, realizarea de sertizări, dezizolări cabluri; debitare furtune;
  • Executarea operațiilor conform fișei de lucru și a indicațiilor de lucru, operații care constau în: debitare cabluri electrice, sertizare contactori, sertizări cu elemente individuale de etanșare, dezizolări cabluri;
  • Supravegherea funcționării utilajelor în condiții de eficiență și la parametrii stabiliți;
  • Verifică, la începutul programului, să corespundă materialele de pe mașină cu cele de pe cartea de lucru (KS Info/CPM)
  • Verifică, la începutul programului, să corespundă exemplarele sculelor de sertizat aflate pe mașină cu cele din KS Info/CPM.

Cerințe:

  • Studii medii (școală profesională/ liceul);
  • Experiența profesională nu este necesară;
  • Capacitate de învățare, comunicare, flexibilitate, lucru în echipă, gândire orientată spre proces.

Beneficii:

  • Școlarizare inițială;
  • Pachet de beneficii.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Operator roboți industriali.