De peste 60 de ani DRÄXLMAIER Group dezvoltă sisteme inovative pentru industria auto împreună cu cei peste 75.000 de angajați din întreaga lume. Aflată în top 100 furnizori ai industriei, compania asigură producătorilor auto de categoria premium componente electrice și electronice, sisteme de baterii, distributori inteligenți de energie, cablaje de înaltă tensiune și multi-voltage precum și sisteme complexe de interior. DRÄXLMAIER contribuie prin produsele și soluțiile de ultimă generație la mobilitatea viitorului cu zero emisii. Echipa de specialiști de talie internațională susține performanța tehnologică a Grupului prin inițiativă și dorința de a crea mereu ceva nou.

Montator subansamble auto

ID Rechiziṭie:  102038
Locaṭie:

Pitesti, RO, 110101

Tipul muncii:  Full time
Tipul contractului:  Nedeterminată

Cautam Montator subansamble pentru fabrica noastra din Pitesti

Responsabilitati:

  • Executa operatii conform fisei de lucru si a indicatiilor de lucru, in tactul benzii de montaj, operatii care constau in: asezarea firelor si a modulelor pe planseta, introducerea firelor in carcasa, inchidere carcase, clipsari, operatii de etansare cu Butyl, montare mansoane, furtune, realizarea de matisari, montarea suportilor de sustinere, a colierelor;
  • Verifica materiale pe care le foloseste sa corespunda cu cele indicate pe planseta;
  • Efectueaza autocontrolul operatiunilor executate, conform scolarizarii;
  • Informeaza superiorul (sefa de grupa/maistru) despre orice neconcordanta sau abatere de la  instructiunile si normele de lucru in vigoare;
  • Respecta legislatia, normele si instructiunile de securitate si sanatate in munca si situatii de urgenta pentru persoana sa si locul de munca unde isi desfasoara activitatea;
  • Respecta prevederile din Codul Muncii, Contractul Colectiv de Munca, Regulamentul Intern si de confidentialitatea datelor detinute, precum si a celor derivate din derularea obiectului de activitate.

Cerinte:

  • Studii medii;
  • Experienta in domeniu nu este necesara, dar reprezinta un avantaj;
  • Capacitate de invatare, de a lucra in echipa, comunicare, flexibilitate.

Beneficii:

  • Scolarizare initiala;
  • Pachet de beneficii.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.