De peste 60 de ani DRÄXLMAIER Group dezvoltă sisteme inovative pentru industria auto împreună cu cei peste 75.000 de angajați din întreaga lume. Aflată în top 100 furnizori ai industriei, compania asigură producătorilor auto de categoria premium componente electrice și electronice, sisteme de baterii, distributori inteligenți de energie, cablaje de înaltă tensiune și multi-voltage precum și sisteme complexe de interior. DRÄXLMAIER contribuie prin produsele și soluțiile de ultimă generație la mobilitatea viitorului cu zero emisii. Echipa de specialiști de talie internațională susține performanța tehnologică a Grupului prin inițiativă și dorința de a crea mereu ceva nou.

Montator subansamble auto

ID Rechiziṭie:  121117
Locaṭie:

Pitesti, RO, 110101

Tipul muncii:  Full time
Tipul contractului:  Nedeterminată

Căutăm Montator subansamble pentru fabrica noastră din Pitești.

Responsabilități:

  • Execută operații conform fișei de lucru și a indicațiilor de lucru, în tactul benzii de montaj,  operații care constau în: așezarea firelor și a modulelor pe planșetă, introducerea firelor în carcasă, închidere carcase, clipsări, operații de etanșare cu Butyl, montare manșoane, furtune, realizarea de matisări, montarea suporților de susținere a colierelor;
  • Realizează operațiile în timp util pentru a putea respecta termenul de livrare stabilit de client;
  • Utilizează sculele ajutătoare necesare conform procedurilor de lucru;
  • Verifică ca materialele pe care le folosește să corespundă cu cele indicate pe planșetă;
  • Efectuează autocontrolul operațiunilor executate, conform școlarizării;
  • Îndepărtează din fluxul de montaj eventualele repere/materiale defecte (cutia roșie Gesperrt) și informează superiorul direct.

Cerințe:

  • Studii medii;
  • Experiența în domeniu nu este necesară, dar reprezintă un avantaj;
  • Capacitate de învățare, de a lucra în echipă, comunicare, flexibilitate.

Beneficii:

  • Școlarizare inițiala;
  • Bonuri de masă;
  • Transport gratuit pe rutele stabilite;
  • Prime de Paște, Crăciun, 1 Iunie, murături, de vacanță.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Montator subansamble auto.