Inginer evaluare riscuri componente (cablaje electrice)

Job ID:  54544
Location:

Pitesti, RO, 110101

Work Type:  Full time
Contract Type:  Nedeterminată

Cautam un Inginer evaluare riscuri componente (cablaje electrice) care sa se alăture departamentului Component Management.

Responsabilităţi:

  • Coordonarea activitatii de management al riscului componentelor;
  • Ingrijirea bazei de date a componentelor din sectorul electric;
  • Managementul modificarilor tehnice ale componentelor din sectorul electric;
  • Schimbul continuu de informatii cu serviciul de management al componentelor TT431/TT32 si cu departamentele implicate in evaluarea riscurilor componentelor ( inginerie, dezvoltare, calitate, productie, serviciul de cumparari si logistica) , capacitate bună în ceea ce privește activitățile de coordonare (urmărirea termenelor limită, solicitarea rezultatelor, escaladarea);
  • Procurarea, arhivarea si subordonarea  desenelor tehnice ale componentelor;
  • Clarificarea problemelor tehnice cu furnizorii.

Cerinţe:

  • ințelegere tehnică foarte bună, Studii superioare tehnice,
  • Bună cunoaștere a procesului de producție a cablajului electric
  • Cunoașterea de bază a specificațiilor / cerințelor tehnice pentru toate componentele din sectorul electric si capacitate buna in ceea ce priveste activitatile de coordonare (urmarirea termenelor limita, solicitarea rezultatelor, escaladarea);
  • Cunostinte de engleza avansat /limba germana – reprezinta un avantaj;
  • Utilizarea competentă a MS Office (Excel, Word, Powerpoint, Outlook)
  • Abilitati de comunicare si de a lucra in echipa interdisciplinară, orientare catre client ( intern+extern) , flexibilitate, orientat spre rezultate, clar structurat.

Beneficii:

  • Posibilităţi de avansare în carieră;
  • Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Inginer evaluare riscuri componente (cablaje electrice).