Marka DRÄXLMAIER jest gwarantem innowacji i liderem na rynku motoryzacyjnym od ponad 60 lat. Każdego dnia ponad 75 000 pracowników w ponad 20 krajach na całym świecie projektuje i produkuje m. in. nowoczesne i ekskluzywne elementy wyposażenia wnętrz samochodowych i wiązki elektryczne. Naszymi Klientami są producenci samochodów z sektora Premium.

Lead Design Engineer

Job ID:  76112
Location:

Jelenia Gora, PL, 58500

Work Type:  Pełny etat

Jobs at Dräxlmaier

W związku z dynamicznym rozwojem firmy i tworzeniem nowego działu Connector Design zajmującego się rozwojem innowacyjnych rozwiązań w obszarze komponentów elektromechanicznych, poszukujemy pracowników na stanowisko:

ID Oferty pracy76112

Lokalizacja: Jelenia Gora

Wymiar pracy:  Pełny etat

Czym zajmuje się dział?

Rozwój systemów mechatronicznych, złączy elektrycznych oraz systemów dystrybucji energii w obszarze wysokich i niskich napięć na każdym etapie projektowania tj. od fazy koncepcyjnej do wdrożenia produktu do produkcji seryjnej.

Analiza zeszytu wymagań klienta (Lastenheft/Requirement Specification), planowanie i przygotowanie kompleksowych testów w poszczególnych etapach rozwoju produktu.

Integracja mechaniki, elektryki i elektroniki w całość systemu.

Techniczne wsparcie zespołu w zakresie projektowania CAD w celu udoskonalenia produktów i systemów, a także opracowania nowych koncepcji od podstaw.

Prezentacja produktów oraz koncepcji ich rozwoju dla klientów.

Udział w przygotowaniu analizy FMEA, ocenie ryzyka oraz planowaniu weryfikacji i walidacji.

Twoje zadania

Budowanie, koordynacja techniczna oraz merytoryczne prowadzenie zespołu.

Wsparcie planowania strategicznego rozwoju działu, zasobów projektowych oraz w tworzeniu i rozwoju strategii produktu.

Techniczne szkolenie pracowników w zakresie projektowania CAD, w kontekście rozwoju złączy elektrycznych.

Wsparcie w zakresie planowania i zarządzania budżetem.

Śledzenie i ocena globalnych  trendów i nowych technologii w dziedzinie układów mechatronicznych i systemów okablowania w branży automotive.

 Twój profil

Ukończone studia techniczne (np. mechatronika, mechanika i budowa maszyn) lub porównywalne przygotowanie zawodowe

Doświadczenie zawodowe w zakresie rozwoju systemów mechatronicznych, w obszarze wysokich i niskich napięć (HV/LV).

Dobra znajomość technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych, systemów uszczelnień, obróbki mechanicznej i plastycznej metali oraz galwanizacji.

Znajomość systemów CAD (Catia i/lub NX).

Wysoki poziom umiejętności komunikacyjnych, asertywność, łatwość w nawiązywaniu i budowaniu sieci kontaktów oraz umiejętność koordynowania pracy zespołu.

Kreatywność i otwartość na innowacje.

Bardzo dobra znajomość języka obcego - angielskiego i/lub niemieckiego  (warunek konieczny).

Jeśli jesteś zainteresowany ofertą pracy i gotowy sprostać wyzwaniom, żeby rozwijać swoją karierę, złóż aplikację w języku angielskim lub niemieckim.
Czekamy na Twoje zgłoszenie online!

Osoba kontaktowa: Patrycja Kurzeja
Numer telefonu: +48324283419