Reglor mecatronica

Job ID:  29999
Location:

Hunedoara, RO, 331110

Work Type:  Full time
Contract Type:  Permanent

Responsabilitati:

  • Instalarea/mentenanta/repararea masinilor si/sau instalatiilor cat si mentinerea cladirilor si a sistemelor tehnice si producerea/montarea mijloacelor de productie ;
  • Executia lucrărilor de întreținere și reparatii foarte dificile la mijloacele de producție foarte complexe din punct de vedere tehnic;
  • Montarea mijloacelor de producție foarte complexe conform prescriptiilor și verificarea capabilitatii de functionare;
  • Determinarea cauzelor erorilor/deranjamentelor la mijloacele de producție complexe cu componente mecanice, hidraulice, pneumatice, electrice etc.;
  • Realizarea reviziilor si a intretinerii preventive pentru utilaje complexe cum ar fi (capeti de roboti, mese de montaj, sisteme de alimentare complexe, roboti KUKA, senzori aferenti utilajelor) ;
  • Determinarea cauzelor erorilor/deranjamentelor la mijloacele de productie complexe cu componente mecanice, hidraulice, pneumatice, electronice, etc.

Cerinte:

  • Minim scoala profesionala (profil electrician sau electronist);
  • Experienta in lucrul pe masini unelte ( experienta ca lacatus-mecanic, electromecanic);
  • Experienta in electronica constituie avantaj;
  • Cunostinte de baza privind roboti industriali;
  • Cunostinte operare PC;
  • Intelegere tehnica, gandire logica, fiabilitate, orientare spre proces, initiativa proprie, bune capacitati de comunicare, orientare spre client, spirit autodidact, orientare spre obiectiv, lucru in echipa.

Beneficii:

  • Training initial;
  • Posibilitati de avansare in cariera;
  • Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Reglor mecatronica.

Persoană de contact: Alexandru Bari

Detalii de contact: ALEXANDRU.BARI@DRAEXLMAIER.COM

Campanie /  Entitate legală: DAR Dräxlmaier Automotive S.R.L., Org-Code: PC-EA-HUN23