Inginer calitate

Job ID:  17120
Location:

Hunedoara, RO, 331110

Work Type:  Full time
Contract Type:  Permanent

Căutăm un Inginer calitate care să se alăture departamentului de Calitate.

Responsabilități:

- Procesarea reclamatilor in sistemul  QSYS

- Asigurare support pentru crearea si evaluarea indicatorilor de performanta corespunzatori

- Procesarea raportului  8D si  a altor informatii necesare in portalul clientilor

- Elaborarea rapoartelor, in functie de cerintele clientului extern

- Dezvoltarea de metode simple alternative pentru asigurarea calitatii

- Planificarea si realizarea instruirilor in domeniul  calitate

Cerințe:

- Studii superioare în domeniul electric/electro-mecanic/mekatronic;

- Experienta in domeniul calitatii intr-o companie de productie minim 3 ani

- Cunoștințe relevante ale instrumentelor de calitate SPC, PPAP, 8D, FMEA, APQP, IATF16949

- Cunoştinţe MS Office;

- Cunoştinţe limba engleză nivel avansat;  Cunoştinţe limba germane nivel mediu reprezinta un avantaj;

- Abilități de lucru în echipă, Capacitate de comunicare și negociere, Gândire orientată spre proces, Orientare către obiective, Orientarecătreclient intern și extern, Disponibilitate

  de învățare, Inițiativă proprie, Flexibilitate.

Beneficii:

- Training inițial;

- Posibilități de avansare în carieră;

- Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Inginer calitate.

Persoană de contact: Mihaela Silvia Croitoru

Detalii de contact: MIHAELA.CROITORU@DRAEXLMAIER.COM

Campanie /  Entitate legală: DAR Dräxlmaier Automotive S.R.L., Org-Code: PC-EA-HUN55