Specialist planificare logistica

Job ID:  30097
Location:

Codlea Brasov, RO, 505100

Work Type:  Full time
Contract Type:  Permanent

Căutăm un Specialist planificare logistică care să se alăture departamentului de Logistică. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

- Concepe și supraveghează procesele logistice;

- Colaborează la întocmirea conceptelor logistice, la  optimizarea proceselor prin elaborarea șadresarea planurilor de măsuri, la intocmirea diferitelor documentații;

- Colaborează activ în proiectele logistice și  optimizeaza permanent fluxurile logistice;

- Identifică îmbunătățiri ale procesului în domeniul logisticii, optimizează și verifică punerea în aplicare a acestora.

  Cerințe:

- Studii superioare în domeniul tehnic, economic sau IT;

- Experiență 3 ani intr-o poziție similară;

- Cunostinte bune ale pachetului MS Office si AUTOCAD;

- Experienta in utilizarea sistemelor logistice reprezinta un avantaj;

- Cunoștințe de limba engleză nivel avansat; Cunoștințe de limba germană constituie un avantaj;

- Abilități de comunicare și de a lucra în echipă, inițiativă personală și orientare către rezultate.

   Beneficii:

- Training inițial;

- Posibilități de avansare în carieră;

- Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Specialist planificare logistica.

Persoană de contact: Mihaela Silvia Croitoru

Detalii de contact: MIHAELA.CROITORU@DRAEXLMAIER.COM

Campanie /  Entitate legală: DTR Dräxlmaier S.R.L., Org-Code: PI-EA-COD3