Routing Administrator baza de date

Job ID:  48767
Location:

Codlea Brasov, RO, 505100

Work Type:  Full time
Contract Type:  Nedeterminată

Pentru departamentul de Routing & Material Master Data Management, cautăm un administrator a carui responsabilitate principala consta in crearea listelor cu privire la necesarul de resurse pentru realizarea pieselor în lucru alocate, în colaborare cu departamentele implicate in dezvoltarea proiectului.

Responsabilități:

  • Participă la colectarea informatiilor necesare pentru procesarea planurilor de structură a pieselor (structura PLM) conform evoluției proiectului;
  • Întocmește și menține baza de date (de exemplu: BPM/ Matt Master Data, AVAS, IMDS IPoint ,IMDS, PLM Teamcenter, HOST,etc.), în consultare cu departamentele implicate;
  • Responsabil pentru dezvoltarea și întreținerea listelor cu necesarul de resurse pentru piese in faza de prototip, pre-serie și de serie în sistemele de date pentru a  asigura procesele de producție în conformitate cu standardele agreate (de exemplu, HOST, SAP, PLM);
  • Întreține listele pentru componentele pieselor atât în faza de pre-serie, cât și în serie, în sistemele predefinite(de exemplu, HOST, PLM, SAP) și stochează informațiile relevante în folderele dedícate;
  • Transferă informațiile specifice cu privire la componentele pieselor alocate și face corespondenta între sistemele folosite (SAP / Teamcenter);
  • Participă la sedintele cu privire la coordonarea modificarilor privind eventualele schimbări și punerea în aplicare a ECR-urilor aprobate (Engineering Change Request), în listele de părți de piese afectate / structurile PLM.

Cerințe:

  • Studii superioare tehnice / studii superioare economice;
  • Cunostinte bune de limba engleza, germana;
  • Cunostinte sistem EDV-Officel
  • Cunoștințe sistem PLM (Product Lifecycle Management);
  • Cunostinte de baza ale sistemelor de productie (procese de productie).

Beneficii:

  • Șansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume;
  • Training inițial, programe de dezvoltare;
  • Mediu de lucru competitiv;
  • Prime anuale;
  • Acces gratuit la servicii medicale.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.

Persoană de contact: Ionut Alin Cateanu

Detalii de contact: IONUTALIN.CATEANU@DRAEXLMAIER.COM

Campanie /  Entitate legală: DTR Dräxlmaier S.R.L., Org-Code: TI-RO15