Project Manager Development Projects

ID Rechiziṭie:  59181
Locaṭie:

Codlea Brasov, RO, 505100

Tipul muncii:  Full time
Tipul contractului:  Nedeterminată

Pentru departamentul de Management Development Projects Codlea, suntem în căutarea unui nou coleg pentru rolul de Project Manager Development care va coordona proiecte de dezvoltare a interioarelor pentru mașinile din gama premium.

Responsabilități:

  • Clarifică cerințele tehnice și asigură suport în crearea ofertei în departamentul EI, din punct de vedere costuri de cercetare-dezvoltare, pe baza cerințelor clientului și a condițiilor generale ale șefului de proiect principal, în colaborare cu departamentele de specialitate;
  • Elaborează propuneri în ceea ce privește organigrama proiectului conform normelor interne; alege membrii de proiect potriviți din fiecare departament de specialitate, în colaborare cu șefii direcți ai acestora;
  • Definește sarcini, reguli și interfețe pentru toți membrii proiectului pe baza proceselor standard de dezvoltare în Draexlmaier;
  • Realizează analize de oportunități / riscuri, prezintă și urmărește temele critice identificate; definește obiectivele echipelor din proiect;
  • Propune soluții de rezolvare a problemelor, inclusiv tehnice, prioritizează și ia decizii sustenabile în scopul atingerii țelurilor proiectului, ținând cont și de țelurile celorlalte departamente de specialitate;
  • Asigură transferul produsului și procesului din faza de cercetare-dezvoltare către faza de producție de serie, pe baza PPAP.

Cerințe:

  • Studii superioare tehnice, de preferat inginerie mecanică;
  • Experiență de muncă relevantă în cadrul companiei sau în industria auto de 5-7 ani;
  • Cunoștinte de Project Management, PLM;
  • Cunoștinte de SEP (Simultaneous Engineering Process);
  • Cunoștinte limba engleză - nivel avansat, limba germană este considerată un plus;
  • Bune abilități de gestiune a proiectelor, organizare și comunicare.

Beneficii:

  • Șansă dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume;
  • Training inițial, programe de dezvoltare;
  • Acces gratuit la servicii medicale;
  • Bonusuri acordate anual, bonus de performanță.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Project Manager Development Projects.