Operator CNC

Job ID:  44306
Location:

Codlea Brasov, RO, 505100

Work Type:  Full time
Contract Type:  Nedeterminată

Cautam un Operator CNC care sa se alature departamentului Mechanical Tool Manufacture Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilitati

  • Prelucrarea prin aschiere a pieselor, cu ajutorul masinilor cu comanda numerica (CNC)
  • Aprovizionează locul de muncă cu materiale, semifabricate, SDV-uri (Scule, dispozitive, verificatoare), in conformitate cu tehnologia de fabricatie;
  • Transportă, manipulează şi depozitează materialele, semifabricatele şi S.D.V-urile pe tipuri, după destinaţia tehnologică şi în funcţie de prescripţiile furnizorului, în spaţii special amenajate (marcate)
  • Manipuleaza piesele/componentele/subansamblurile prin folosirea podului rulant
  • Remediază atunci când este competent sau raportează defecţiunile / disfuncţionalităţile constatate personalului de întreţinere – reparaţii în vederea remedierii, conform procedurii TPM;
  • Verifică cu aparate de masura si control specifice cotele pieselor prelucrate comparându-le cu cele înscrise în documentaţie.

Cerinte

  • Studii medii
  • Experienta ca operator CNC minim 2 ani
  • Citire desen tehnic- nivel mediu/avansat
  • Aptitudini mecanice și abilități matematice
  • Cunostinte limba engleza – reprezinta un avantaj
  • Autorizatie ISCIR pod rulant – reprezinta un avantaj

Beneficii:

  • Training initial;
  • Posibilitati de avansare in cariera;
  • Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Operator CNC.

Persoană de contact: Alexandru Gabriel Volniciuc

Detalii de contact: ALEXANDRUGABRIEL.VOLNICIUC@DRAEXLMAIER.COM

Campanie /  Entitate legală: DTR Dräxlmaier S.R.L., Org-Code: TI6342