De peste 60 de ani DRÄXLMAIER Group dezvoltă sisteme inovative pentru industria auto împreună cu cei peste 75.000 de angajați din întreaga lume. Aflată în top 100 furnizori ai industriei, compania asigură producătorilor auto de categoria premium componente electrice și electronice, sisteme de baterii, distributori inteligenți de energie, cablaje de înaltă tensiune și multi-voltage precum și sisteme complexe de interior. DRÄXLMAIER contribuie prin produsele și soluțiile de ultimă generație la mobilitatea viitorului cu zero emisii. Echipa de specialiști de talie internațională susține performanța tehnologică a Grupului prin inițiativă și dorința de a crea mereu ceva nou.

Inginer proces LTS

ID Rechiziṭie:  124237
Locaṭie:

Codlea Brasov, RO, 505100

Tipul muncii:  Full time
Tipul contractului:  Nedeterminată

Căutăm un Process Engineer pentru fabrica noastră din Codlea, departamentul Industrialization LTS.

Responsabilități:

  • Asigurare suport tehnic pentru transfer linii de producție din serie în producția de piese de schimb pentru proiectele din DTR și alte locații Dräxlmaier, prin modificarea/substituirea/centralizarea proceselor existente si omologarea proceselor noi;
  • Analizează linia de producție existentă și procesele implicate; modifica linia de producție conform strategiei LTS;
  • Realizează testele preliminare în vederea modificării procesului de serie existent și întocmește documentația specifică;
  • Urmărește realizarea pieselor de omologare pentru procesele modificate;
  • Întocmește  matricea de tehnologii și documentația specifică pentru procesele transferate;
  • Participă la actualizarea layout-ului existent;
  • Asigură conformitatea proceselor respectiv produselor existente, din punct de vedere tehnic.

Cerințe:

  • Absolvent de universitate cu profil tehnic, cu experiență de minim 3 ani în industria Automotive;
  • Cunoașterea proceselor existente implicate în fluxul tehnologic de realizare a produselor de interior;
  • Limba engleză nivel avansat;
  • Asumarea răspunderii proprii pentru definirea de tehnologii, mașini, matrițe, forme și dispozitive necesare realizării proceselor în producția de piese de schimb;
  • Disponibilitatea de a călători în străinătate în interes de serviciu;
  • Mod de lucru independent și în echipă, flexibilitate și capacitate de analiză.

 Beneficii:

  • Mediu de lucru inovativ.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.
Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contactate in maxim 3 săptămâni.