Head of SME Design & Engineering Codlea

Job ID:  26697
Location:

Codlea Brasov, RO, 505100

Work Type:  Full time
Contract Type:  Permanent

Pentru departamentul de SME Design & Engineering Codlea, suntem in cautarea unui Sef departament – coleg a carui responsabilitate principala consta in planificarea si co-ordonarea activitatii biroului de Proiectare masini speciale.

Responsabilitati:

  • Planificarea si coordonarea activitatii biroului de Proiectare masini speciale, din cadrul departamentuluMasini speciale;
  • Co-ordoneaza proiectarea partii mecanica a S.D.V.-urilor, matritelor, masinilor si utilajelor;
  • Co-ordoneaza si se implica personal in realizarea conceptelor, vine cu solutii tehnice in sprijinul colegilormai putin experimentati;
  • Monitorizeaza implementarea proiectarii; optimizeaza si dezvolta solutii de proiectare;
  • Asigură respectarea şi implementarea directivelor relevante pentru dezvoltarea de produse, echipamente şi/sau servicii (de ex. obiectivele companiei, obiective divizionare, cerinţe de calitate, dorinţele clienţilor, condiţii legislative etc.);
  • Realizeaza planificarea (impartirea) activitatilor:
  1. urmareste periodic gradul de realizare a proiectelor conform planificarii metionate la punctul anterior;
  2. defineste masuri in cazul in care se constata intarzieri in realizarea proiectului;
  3. anunta imediat verbal, cat si in scris atat a sefului de proiect responsabil cat si a superiorului sau ierarhic (sef de departament) in situatia in care apar intarzieri, fata planificare, in realizarea S.D.V. urilor, matritelor, masinilor si utilajelor.

Cerinte:

  • Studii superioare tehnice;
  • Experienta minim 5 ani pe un post similar;
  • Cunoștințe solide in proiectare Catia;
  • Limba engleza nivel avansat obligatoriu; germana – avantajos;
  • Aptitudini de lider, manager si disponibilitate pentru implicare personala in sarcinile sale;
  • Se cere un comportament adecvat privind salariatii si mai ales clientii respectiv furnizorii
  • Cunostinte de pneumatica;
  • Cunostinte IT (MS Office) – Nivel avansat.

Beneficii:

  • Șansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume;
  • Training inițial, programe de dezvoltare;
  • Mediu de lucru competitiv;
  • Prime anuale;
  • Acces gratuit la servicii medicale.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Head of SME Design & Engineering Codlea.

Persoană de contact: Ionut Alin Cateanu

Detalii de contact: IONUTALIN.CATEANU@DRAEXLMAIER.COM

Campanie /  Entitate legală: DTR Dräxlmaier S.R.L., Org-Code: EA22-COD22