Director Matrițerie

ID Rechiziṭie:  60339
Locaṭie:

Codlea Brasov, RO, 505100

Tipul muncii:  Full time
Tipul contractului:  Nedeterminată

Pentru echipa noastră căutăm un Director Matrițerie care vă coordona activitatea departamentului de construcție matrițe de injecție mase plastice, aflat în cadrul centrului de Proiectare Dräxlmaier Codlea.

Responsabilități:

•    Coordonarea departamentelor aflate în subordine: management de proiect și pregătirea fabricației, proiectare, prelucrări mecanice, montaj;

•    Planifică și utilizează corect capacitățile resurselor interne pentru  realizarea optimă a proiectelor, luând în considerare respectarea termenelor de livrare; termină la data agreată proiectele, cu respectarea costurilor și cerințelor de calitate;

•    Supraveghează și asigură întocmirea corectă a calculațiilor/ofertelor comerciale pentru matrițele ce se doresc a fi construite;

•    Asigură colaborarea cu prestatorii externi de servicii, aprovizionarea cu materialele necesare, în strânsă colaborare cu departamentele limitrofe (de ex. dep. achiziții);

•    Responsabil de reparația la termen și la nivelul de calitate necesar a matrițelor de injecție aflate în producția de serie din Codlea cu focus pe îmbunătățirea continuă în matrițerie, atât din punct de vedere tehnic, cât și din punct de vedere procese;

•    Întocmește și stabilește bugetul matrițeriei, planifică investițiile din domeniul de responsabilitate pe baza țelurilor strategice și operative ale departamentului;

•    Conduce echipa prin stabilirea de comun acord a țelurilor și delegarea corespunzătoare a sarcinilor  identificând potențialul de creștere al angajaților.

Cerințe:

•    Studii superioare tehnice, de preferat în domeniul construcțiilor de mașini;

•    Minim 5 ani experiență preferabil pe o poziție similară;

•    Experiență în automotive, lucru pe proiecte;

•    Aptitudini de lider, manager și disponibilitate pentru implicare personală în sarcinile sale;

•    Bune cunoștințe de Engleză  sau Germană, cunoașterea ambelor reprezintă un plus;

•    Abilități deosebite de comunicare și prezentare, inițiativă personală și gândire analitică.

Beneficii:

•    Șansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume;

•    Training inițial, programe de dezvoltare;

•    Prime anuale;

•    Acces gratuit la servicii medicale;

•    Masină de firmă.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Director Matrițerie.

Persoană de contact: Larisa-Florentina Dumitrica