Manager proiecte serie

Job ID:  46202
Location:

Codlea Brasov, RO, 505100

Work Type:  Full time
Contract Type:  Nedeterminată

Căutăm un  Manager proiecte serie care să se alăture Departamentului de Global Business Services - Service Center Sales din Codlea. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Crează planuri/concepte de proiect managerii de proiect și se asigură că sunt respectate;
  • Asigură conformitatea cu bugetul alocat proiectului și îl distribuie funcțiilor care îi raportează, introduce acțiuni în caz de abateri; Asigură conformitatea cu indicatorii/obiectivele stabilite ale proiectului și implementarea managementului schimbării proiectelor de dezvoltare/proiectelor de serie;
  • Acționează ca interfață între departamentele interne/externe implicate în ceea ce privește responsabilitățile produsului, configurarea și gestionarea managementului clienților;
  • Crează și verifică rapoarte și prezentări ale proiectului, precum și documentația de încheiere a proiectului;
  • Pregătește, evaluează și publică informații pentru analiza efectelor costurilor;
  • Se asigură că există date curente în baza de date DRÄXLMAIER și în bazele de date CAD care sunt legate de client; acționează ca persoană de contact în caz de neconcordanțe; Coordonează managementul ieșirii treptate din producție a produselor împreună cu departamentul.

  Cerințe:

  • Absolvent studii superioare tehnice;
  • Experiență  de minim 5 ani într-o poziție similară de preferat;
  • Cunoștințe de limba engleză nivel avansat obligatoriu; Cunoștințe de limba germană nivel mediu obligatoriu;
  • Experiență în utilizarea bazelor de date si a programelor CAD;
  • Nivel foarte bun de citire și înțelegere a desenelor tehnice, Cunoștințe de Project Management, Leadership tehnic, Management de buget;
  • Gândire orientată spre proces, Disponibilitate pentru învățare, abilităţi de negociere, orientare spre client, flexibilitate.

  Beneficii:

  • Training initial;
  • Posibilități de avansare în carieră;
  • Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Manager proiecte serie.