Analist cumparari/Planificator materii prime si materiale

ID Rechiziṭie:  58839
Locaṭie:

Codlea Brasov, RO, 505100

Tipul muncii:  Full time
Tipul contractului:  Nedeterminată

Căutăm un Analist cumparari/Planificator materii prime si materiale care să se alăture departamentului de Planificare materiale_Operations Special Equipment Codlea.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Întocmește și comandă materiile prime și materiale conform listelor de materiale ale comenzilor/proiectelor în lucru;
  • Urmărește comenzile întocmite și livrarea acestora conform termenelor de livrare;
  • Verifică permanent stocurile, le optimizează conform necesarului departamentelor aferente și supraveghează constant consumul de materiale;
  • Analizează, actualizează, procesează și  lansează cereri de materiale în SAP;
  • Verifică și actualizează în SAP date ce țin de achizițiile de materii prime și materiale.

Cerințe:

  • Studii medii/superioare tehnice sau economice;
  • Cunoștințe tehnice și/sau comerciale;
  • Cunoștințe bune operare calculator: Word, Excel;
  • Cunoștințe de lucru în SAP reprezintă un avantaj;
  • Cunoștințe limba engleză și germană nivel avansat;
  • Capacitate de a lucra în echipă, bune abilități de comunicare, negociere, gândire analitică, flexibilitate.

Beneficii:

  • Training inițial;
  • Posibilități de dezvoltare în carieră;
  • Posibilitatea de a lucra intr-o echipă tânară și dinamică.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Analist cumparari/Planificator materii prime si materiale.