De peste 60 de ani DRÄXLMAIER Group dezvoltă sisteme inovative pentru industria auto împreună cu cei peste 75.000 de angajați din întreaga lume. Aflată în top 100 furnizori ai industriei, compania asigură producătorilor auto de categoria premium componente electrice și electronice, sisteme de baterii, distributori inteligenți de energie, cablaje de înaltă tensiune și multi-voltage precum și sisteme complexe de interior. DRÄXLMAIER contribuie prin produsele și soluțiile de ultimă generație la mobilitatea viitorului cu zero emisii. Echipa de specialiști de talie internațională susține performanța tehnologică a Grupului prin inițiativă și dorința de a crea mereu ceva nou.

Șef sector producție

ID Rechiziṭie:  92317
Locaṭie:

Codlea Brasov, RO, 505100

Tipul muncii:  Full time
Tipul contractului:  Nedeterminată

Căutam un Șef sector producție care să se alăture echipei de Life Time Supply LTS.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Coordonarea departamentului de producție LTS, în scopul asigurai livrării conforme către client, pe parcursul perioadei contractuale de livrare de piese de schimb (EOP-EOL);
  • Planificarea departamentului de producție în funcție de strategia generală LTS, și ținând cont de țelurile, obiectivele și KPI specifici departamentului;
  • Participă la planificarea și realizarea proiectelor de relocare din alte fabrici DRÄXLMAIER, prin coordonarea și implementarea temelor specifice de producție;
  • Contribuie la definirea utilizării echipamentelor de producție (având ca bază matricea de tehnologii);
  • Contribuie la realizarea planificării anuale a pachetelor de producție și asigură respectarea acesteia;
  • Execută orice sarcini suplimentare legate de activitatea sa şi în scopul realizării atribuțiilor ce îi revin, transmise de superiorul direct sau de conducerea companiei.

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul tehnic sau economic;
  • Experiență 3-5 ani în domeniul automotive, poziție similară;
  • Cunoștințe de limba engleză nivel avansat/ limba germană nivel mediu constituie un avantaj;
  • Cunoștințe operare PC;
  • Abilități de coordonare, managementul conflictelor și rezolvare de probleme;
  • Flexibilitate, abilități de comunicare, inițiativă și gândire orientata spre proces.

Beneficii:

  • Mediu de lucru inovativ;
  • Posibilitatea de a lucra într-o echipa extinsă, interculturală.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, trimite-ne aplicaţia ta.